پروتز سینه - دکتر مهدی آریانا

جراحی بزرگ کردن سینه‌ها:

آمار حاکی از آن است که بیش از سه میلیون زن در 35 سال اخیر تحت عمل جراحی پروتز سینه قرار گرفته‌اند و سالیانه دهها هزاران نفر در سراسر دنیا بخصوص در امریکا و اروپا تحت این عمل جراحی قرار می‌گیرند. این جراحی موجب اصلاح شکل و حجم سینه‌هایی که معمولاً رشد نکرده‌ و یا پس از بارداری و یا افزایش سن تغییر اندازه، شکل داده‌اند می‌گردد.

با استفاده از تکنولوژی جدید ساخت پروتز با سیلیکون آنها را به اندازه مناسب و دائمی راحت و طبیعی‌تر از لحاظ لمس و نیز بسیار مقاوم از نظر تحمل به ضربه تبدیل نموده است.

برش جراحی معمولاً در نواحی مختلف قابل انجام است ولی اینجانب در اغلب موارد از برشهای کوچک و پنهان در زیر سینه‌ها که سبب حفظ بیشتر زیبایی و نیز عصب نوک پستان و نیز شیردهی می‌گردد اقدام به پروتز می‌نماید.

در بررسی های بسیار زیادی که توسط مراکز معتبر کنترل بهداشتی- درمانی در اروپا و امریکا انجام شده است هیچ‌گونه نشانه‌ای از ارتباط بین سرطان و پروتز سینه کشف نشده و پروتز پستان همچنان بعنوان  مناسب‌ترین روش افزایش حجم سینه‌ها معرفی می‌گردد. محل قرارگیری پروتز در روی عضلات  و یا زیر عضلات در تکنیک‌های جدید که قادر به حذف برشهای اضافی با بالاکشیدن  سینه در مواردی با افتادگی خفیف تا متوسط را دارد، با استفاده از جاگذاری Doual plane می‌باشد. تجربه و مهارت جراحی در انتخاب و انجام تکنیکهای فوق تضمین کننده نتیجه بسیار مناسب و عالی جراحی است.

پروتزهای آب- نمکی به دلیل قوام غیرطبیعی و احتمال بالاتر پاره شدن به تدریج کنار گذاشته شده‌اند.

این جراحی به صورت سرپایی انجام شده و بیمار بعد  6 ساعت پس از جراحی ترخیص است بعد از 7-5 روز قادر به انجام امور عادی روزانه خود می‌باشد.

اندازه پروتز براساس اندازه‌های عرض قفسه سینه، اندازه‌های خاص سینه، جنس بافت سینه و نهایتاً درخواست بیمار با هماهنگی بیمار و پزشک مشخص می‌شود. قبل از عمل و در مشاوره با استفاده از سایزر از نظرات بیمار استفاده می‌گردد.